fbpx

Lektor

Vím, že „ jen ten, kdo se odváží jít dál než ostatní, se dozví, jak daleko může doopravdy dojít.

Dovolte mi, abych se vám představil… ​Jsem Pedro: kadeřník – barber, lektor​.

Pedro, Master Barber​

Vzpomínka na moje první stříhání sahá do mé paměti, když mi bylo asi 8 let, kdy jsem prvně stříhal kamarády a kamarádky na dvorku nůžkami na papír nebo i nůžkami na kuře… asi tušíte jak to vždy dopadlo.. ale už tehdy jsem věděl že vlasy budou mojí celoživotní zálibou.

Už jako dítě jsem vždy vnímal tvary, obrysy a různé křivky a v představách jsem skládal různé mozaiky. Například když jsem byl s mojí maminkou někdy asi v roce 1973 u lékaře a seděl v čekárně, byla tam taková ta černobílá mozaiková dlažba. Byl jsem tak malý, že moje nohy visely ve vzduchu a já si s nimi houpal sem a tam. Když jsem seděl na té (pro mě tehdy vysoké) lavici – no mobilní telefon tehdy nebyl a Tetris byl nedostupný – a tak jsem si z těch dlažebních kostek a kostiček, co byly na podlaze, skládal obrazce a tvary a očima je přetvářel ve své fantazii. Držel jsem obrazce v paměti, kostičku jednu po druhé a vkládal jsem jednoduché tvary, jako bych z kostiček tvořil zaoblené rohy, jako kdybych tvořil hranatá jablíčka. Když jsem je ve své fantazii složil a uhnul pohledem, tak vždy když jsem se očima na místo vrátil, byly tam znovu a já je opět zřetelně viděl. To jsou krásné vzpomínky…

Nemám žádné nadpřirozené schopnosti, ale už tehdy jsem věděl, že moje zájmy se budou ubírat tímto směrem – tvořivost, představivost…

Práci barbera jsem vlastně dělal celý život, jen jsem občas v některých životních situacích musel odskočit k jinému oboru, ale vždy jsem se vrátil zpět ke svojí profesi, protože to je to, co mě celoživotně baví a naplňuje .

Je mi 53 let a jsem šťastný, že můžu dělat tu nejlepší práci na světě, dávat lidem sebejistotu, dobrý pocit ze sebe samých a dodávat jim sebevědomí.

Jako lektor barberingu mám dlouholetou praxi. Každý měsíc projde mými kurzy cca 15 lidí. V minulém období jsem úspěšně vyškolil cca 150 nově začínajících barberů.

Miluji svojí práci.